NASZA HISTORIA

  • 1680

    Pałac Brody

    Pałac został zbudowany w 1680 r. W XVIII w. gruntownie przebudował go nadworny architekt króla Augusta II Jan Krzysztof Knoeffel. Był to trzykondygnacyjny budynek murowany z cegły z mansardowym dachem i krużgankami od strony dziedzińca, zbudowany na planie podkowy. Zasłynął z luksusowych przyjęć i wspaniałych polowań, w których uczestniczył August III i jego dwór. Zespół zabytkowych budynków został zdewastowany w okresie wojny siedmioletniej w XVIII w. Król pruski Fryderyk II nienawidził hrabiego Henryka Brühla, pierwszego ministra Augusta II i ówczesnego właściciela Brodów, dlatego kazał zniszczyć pałac. Po ostatniej wojnie pałac został splądrowany i podpalony.

PAŁAC I OTOCZENIE

Położony w województwie lubuskim, znajduje się 15 km od miejscowości Gubinek przy granicy z Niemcami, usytuowany jest 55 km od Zielonej Góry, w której znajduje się dworzec kolejowy i autobusowy. Niemieckie miasto Cottbus oddalone jest od hotelu o 40 minut drogi.

Pałac otoczony jest malowniczymi parkami, lasami i jeziorami, które zachwycają niepowtarzalnym pięknem i pozwalają rozsmakować się w urokach każdej pory roku spędzanej w Brodach. Pałac - oferuje Gościom bogactwo możliwości spędzenia niezapomnianych chwil w miejscu pełnym uroku i wyjątkowej atmosfery. Interesujące propozycje dla siebie znajdą tu zarówno osoby lubiące aktywny wypoczynek, jak i ceniące spokój, rodziny z dziećmi czy klienci biznesowi.

W odrestaurowanych budynkach dawnego pałacu znajduje się 37 komfortowo wyposażonych pokoi. Starannie urządzone wnętrza, ciekawa architektura oraz otaczający pałac park stanowią doskonałą scenerię do imprez okolicznościowych, spotkań rodzinnych i w gronie przyjaciół. Firmom organizującym szkolenia, konferencje bądź wyjazdy integracyjne oddajemy do dyspozycji dwie komfortowe sale konferencyjne wyposażone w sprzęt audiowizualny, które w sumie mogą pomieścić 130 osób.