ATRAKCJE W OKOLICY

Gmina Brody położona jest nad Nysą Łużycką, będącą granicą polsko-niemiecką, zatem bliskość do granicy jest ogromnym atutem tego miejsca.

W najbliższej okolicy zapraszamy do odwiedzenia:

  • Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, nieopodal Brodów, gdzie znajduje się obserwacyjna wieża z tarasem widokowym skąd rozpościera się malowniczy widok na okolice.
  • Rodzinnego Parku Linowego w Jeziorach Wysokich
  • Parku Mużakowskiego - obowiązkowy punkt programu wycieczek w tym regionie. Jest to zabytkowy Park Krajobrazowy o pow. 700 ha, w 2004r. został uznany za dobro Światowego Dziedzictwa Unesco
  • fabryki amunicji w Zasiekach Deutsche Sprengchemie – jest to dobrze zachowany poniemiecki kompleks przemysłowy z czasów II wojny światowej, który stanowi idealne miejsce do zabaw z paitballem
Tuż za granicą niemiecką w mieście Forst znajduje się znany w całej Europie, zjawiskowy park różany zwany Ostdeutscher Rosengarten Forst. W 2009 roku ogród ten zdobył prestiżowy tytuł najpiękniejszego parku Niemiec. Ponadto w niewielkiej odległości od granicy leży miasteczko Cottbus, które jest obecnie prężnie rozwijającym się centrum targowo-kongresowym.

Na grzyby ...
Każdej jesieni puszczę przeczesują setki grzybiarzy...ale nie martwcie się Państwo, bo kozaków, maślaków, prawdziwków, podgrzybków, gąsek, kurek i kań wystarczy dla wszystkich! Wiekowe lasy, których cisza burzona jest tylko śpiewem ptaków, są w tej okolicy bardzo piękne i grzybodajne, a jesienny zapach igliwia wręcz odurza.